Korzystając z mapy pamiętaj, że znajdujące się tu instytucje i organizacje świadczą pomoc w większości dobrowolnie, według przyjętych przez siebie zasad i w granicach własnych możliwości. Oznacza to, że nie wszędzie i nie w każdym przypadku pomoc taka zostanie udzielona. Autorzy serwisu wspierają rozwój bezpłatnej pomocy prawnej w Polsce, tak aby stała się ona prawem, a nie tylko możliwością obywateli. Więcej: www.ppio.eu
A A A
Filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Łomży
Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem
Adres
Wiejska 16
18-400 Łomża
woj. podlaskie
Kontakt
tel. +48 862 162 742
pomocpokrzywdzonym@o2.pl
Dni i godziny przyjmowania interesantów
wtorek 16:00-18:00 dyżur prawnika i psychologa czwartek 16:00-19:00 dyżur prawnika i psychologa
Zakres spraw, którymi zajmuje się instytucja
- Poradnictwo specjalizujące się w sprawach ofiar przestępstw To nie tylko sprawy karne – związane z możliwością zgłoszenia przestępstwa, doniesieniem do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, ale również sprawy związane z otoczeniem fachowym wsparciem ofiar dotkniętych przestępstwem, udzielenie im pomocy w odzyskaniu bezpieczeństwa na gruncie sytuacji, w której się znaleźli.
Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach jest Ośrodkiem Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w województwie podlaskim, które otworzyło dwie filie: w Łomży i w Białymstoku. Filia w Łomży działa na podstawie porozumienia z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Oprócz bezpłatnego poradnictwa prawnego i psychologicznego udzielane jest też wsparcie materialne osobom pokrzywdzonym przestępstwem (szczegółowe informacje na stronie http://www.pryzmat.org.pl/OPOOP.pdf)
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej...
Ostanio zmodyfikowano: 2013-07-23